Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec - atrakcje turystyczne. Wakacje nad morzem.

Rezerwacje apartamentów

Tel: +48 784014392

e-mail: uzenabow@gmail.com

Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec

Wicie leży na drodze rowerowej Darłówko – Jarosławiec, będacej częścią planowanej i częściowo już zbudowanej trasy rowerowej Szczecin – Gdańsk.

Odcinek Darłówko – Jarosławiec to prawidziwa rowerowa przygoda dla całej rodziny. Zaczynając w centrum Wicia można pojechać w prawo do Jarosławca i w lewo do Darłówka.

Droga do Jarosławca:

Pierwszy kilometr to brukowana aleja z szerokimi poboczami prowadząca przez las między plażą a ośrodkami wczasowymi. Nastepny 2-kilomentrowy odcinek to piachy i przedwojenne podkłady kolejowe prowadzące przez bardziej dziki odcinek lasu między plażą a Rusinowem. Ostatnie 2.5 kilomentra prowadzą pasem startowym dawnego lotniska polowego wzdłuż plaży między Rusinowem a Jarosławcem. Pas lasu jest tutaj znacznie węższy i poprzecinany wieloma piaszczystymi drogami prowadzącymi do dzikiej rzadko zaludnionej plaży. Przy plaży istnieje kilka punktow gastronomicznych.

Droga do Darłówka:

Pierwsze 1.5 km drogi to piachy i przedwojenne podkłady kolejowe biegnące przez pas mieszanego lasu. Dalsze 6.5 km prowadzą mierzeją jeziora Kopan od morza. Po jednej stronie widać morze a po drugiej prześwitują wody Jeziora Kopań. Czuć przyjemny chłód nadmorskiej bryzy. Między miejsowościami Wicie i Kopan jezioro łączy się z morzem, co podziwiać można z małego mostu. W miejscowosci Kopan jest piękna plaża, w lesie znajduje się kilka punktów gastronomicznych.

Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec
<< POWRÓT

Zarezerwuj online

Zarezerwuj online

Sprawdź czy są wolne apartamenty i zarezerwuj noclegi online

Księga gości

Księga gości

podziel się swoimi wrażeniami z Wicia i ośrodka wczasowego Uzenabów

Odwiedź nas na facebook

Odwiedź nas na facebook

Trasa dojazdu Google

Trasa dojazdu Google

Wyznacz trasę dojazdu do naszego Ośrodka Wczasowego Uzenabów położonego nad pięknym polskim Bałtykiem.

Instagram

Instagram