Wczasy w Wiciu - Zabytki historyczne i atrakcje w miejscowości Wicie.

Rezerwacje apartamentów

Tel: +48 784014392

e-mail: uzenabow@gmail.com

Atrakcje w Wiciu

Wicie to niewielka, lecz niezwykle urokliwa wioska, która położona jest na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Od samego Bałtyku, miejscowość dzieli pasmo wydm, które są porośnięte roślinnością i czarną sosną. W okolicy występuje także Mikołajek Nadmorski, czyli piękna roślina, która jest obowiązkowym elementem, który trzeba zobaczyć.

Wicie - Atrakcje turystyczne

Plaża w Wiciu to bez wątpienia jedna z największych atrakcji, gdyż swoja piaszczystą przestrzenią zawsze zachwyca wczasowiczów. Niezatłoczona nawet w najbardziej ruchliwym sezonie, plaża w Wiciu jest miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby zrelaksować się i zaczerpnąć świeżego, nadmorskiego powietrza.

Wicie atrakcje

Z centrum miasteczka do plaży jest zaledwie 400 metrów, zatem wszystko jest pod ręką. Dojście do plaży jest łagodne, a w okół rosną lasy sosnowe, zapewniające przyjemny zapach i otoczenie.

Kolejną atrakcją, do której chętnie wybierają się wczasowicze, jest Jezioro Kopań. Położone jest na południe od wioski Wicie, a na północ od miejscowości Kopań. Jezioro liczy sobie blisko 900 ha powierzchni, lecz jest stosunkowo płytkie. Średnia głębokość Jeziora Kopań, to 2 m, dochodzące maksimum do 4. Od Morza Bałtyckiego dzieli je tylko wąski pasek lądu, zatem Jezioro stanowi idealne miejsce dla żeglarzy i windsurferów.

Wędkarze przybywający do Wicia również znajdą coś dla siebie, gdyż Jezioro Kopań to idealne miejsce na połowy sandaczy, okoni, szczupaków, a także węgorzy.

Przebiegająca przez Wicie, Kopań i inne miejscowości, trasa zwana Szlakiem Wiatraków, to trzynastokilometrowa ścieżka, która została oznaczona kolorem zielonym. Jest to stosunkowo łatwa i przyjemna trasa, wiodąca przez różne nawierzchnie, od asfaltowej, po płytową. Częściowo Szlak Wiatraków łączy się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza, a także Szlakiem Międzynarodowym Rowerowym R10.

Szlak Wiatraków to doskonała droga do wycieczek rowerowych, zatem fani aktywności będą mogli skorzystać z trasy, która zaprowadzi ich aż za wioskę. Po drodze można zwiedzić zabudowania pochodzące z wieku XVII oraz głaz, który liczy sobie aż 6 metrów wysokości.

Wicie atrakcje

Wspomniany wcześniej Szlak Zabytków Średniowiecza, to trasa, na której spotkać można budowle, miejsca i zabytki, powstałe dzięki cystersom. Szlak ten obejmuje aż 11 miejscowości nadmorskich, w tym Dąbki, Słowino i tym podobne. Przechodzący przez Darłowo szlak, pozwala nacieszyć oko tą niezwykle starą miejscowością, o której wzmianki pojawiały się już w okolicach roku 1205. Średniowieczny układ miasta może zachwycić fanów tej epoki, natomiast gród otoczony gotyckim niegdyś zamkiem, dziś działa jako Muzeum Zamku Książąt Pomorskich.

Festyny w Wiciu

Co roku w miejscowości Wicie organizowane są różnego rodzaju festyny, jarmarki i inne imprezy plenerowe. Na jarmarkach wystawiane są swojskie potrawy oraz wyroby, z których słynie okolica. Wczasowicze mogą skorzystać z niepowtarzalnej okazji do nabycia lokalnych produktów, ręcznie robionych biżuterii, czy pamiątek.

Na festynach pojawiają się także gwiazdy muzyki, którzy porywają w rytm muzyki, do tańca wszystkich turystów. Coroczny festyn w Wiciu przyciąga coraz więcej ciekawych i żądnych dobrej zabawy przyjezdnych.

Nasz ośrodek wczasowy

Wybierając Wicie jako miejsce swojego urlopu, warto skorzystać z naszej oferty i wynająć komfortowe pokoje w bungalowach. Na terenie naszego ośrodka wczasowego znaleźć można również wiele atrakcji, w tym stół bilardowy i plac zabaw dla dzieci. Zachęcamy do rezerwowania noclegów w naszym ośrodku wczasowym Uzenabów w Wiciu!

Atrakcje w Wiciu
<< POWRÓT

Zarezerwuj online

Zarezerwuj online

Sprawdź czy są wolne apartamenty i zarezerwuj noclegi online

Księga gości

Księga gości

podziel się swoimi wrażeniami z Wicia i ośrodka wczasowego Uzenabów

Odwiedź nas na facebook

Odwiedź nas na facebook

Trasa dojazdu Google

Trasa dojazdu Google

Wyznacz trasę dojazdu do naszego Ośrodka Wczasowego Uzenabów położonego nad pięknym polskim Bałtykiem.

Instagram

Instagram