Wczasy w Wiciu - Zabytki historyczne i atrakcje w miejscowości Wicie.

Rezerwacje apartamentów

Tel: +48 784014392

e-mail: uzenabow@gmail.com

Atrakcje w Wiciu

Wicie to niewielka, lecz niezwykle urokliwa wioska, która położona jest na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Od samego Bałtyku, miejscowość dzieli pasmo wydm, które są porośnięte roślinnością i czarną sosną. W okolicy występuje także Mikołajek Nadmorski, czyli piękna roślina, która jest obowiązkowym elementem, który trzeba zobaczyć.

Wicie - Atrakcje turystyczne

Plaża w Wiciu to bez wątpienia jedna z największych atrakcji, gdyż swoja piaszczystą przestrzenią zawsze zachwyca wczasowiczów. Niezatłoczona nawet w najbardziej ruchliwym sezonie, plaża w Wiciu jest miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby zrelaksować się i zaczerpnąć świeżego, nadmorskiego powietrza.

Wicie atrakcje

Z centrum miasteczka do plaży jest zaledwie 400 metrów, zatem wszystko jest pod ręką. Dojście do plaży jest łagodne, a w okół rosną lasy sosnowe, zapewniające przyjemny zapach i otoczenie.

Kolejną atrakcją, do której chętnie wybierają się wczasowicze, jest Jezioro Kopań. Położone jest na południe od wioski Wicie, a na północ od miejscowości Kopań. Jezioro liczy sobie blisko 900 ha powierzchni, lecz jest stosunkowo płytkie. Średnia głębokość Jeziora Kopań, to 2 m, dochodzące maksimum do 4. Od Morza Bałtyckiego dzieli je tylko wąski pasek lądu, zatem Jezioro stanowi idealne miejsce dla żeglarzy i windsurferów.

Wędkarze przybywający do Wicia również znajdą coś dla siebie, gdyż Jezioro Kopań to idealne miejsce na połowy sandaczy, okoni, szczupaków, a także węgorzy.

Przebiegająca przez Wicie, Kopań i inne miejscowości, trasa zwana Szlakiem Wiatraków, to trzynastokilometrowa ścieżka, która została oznaczona kolorem zielonym. Jest to stosunkowo łatwa i przyjemna trasa, wiodąca przez różne nawierzchnie, od asfaltowej, po płytową. Częściowo Szlak Wiatraków łączy się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza, a także Szlakiem Międzynarodowym Rowerowym R10.

Szlak Wiatraków to doskonała droga do wycieczek rowerowych, zatem fani aktywności będą mogli skorzystać z trasy, która zaprowadzi ich aż za wioskę. Po drodze można zwiedzić zabudowania pochodzące z wieku XVII oraz głaz, który liczy sobie aż 6 metrów wysokości.

Wicie atrakcje

Wspomniany wcześniej Szlak Zabytków Średniowiecza, to trasa, na której spotkać można budowle, miejsca i zabytki, powstałe dzięki cystersom. Szlak ten obejmuje aż 11 miejscowości nadmorskich, w tym Dąbki, Słowino i tym podobne. Przechodzący przez Darłowo szlak, pozwala nacieszyć oko tą niezwykle starą miejscowością, o której wzmianki pojawiały się już w okolicach roku 1205. Średniowieczny układ miasta może zachwycić fanów tej epoki, natomiast gród otoczony gotyckim niegdyś zamkiem, dziś działa jako Muzeum Zamku Książąt Pomorskich.

Festyny w Wiciu

Co roku w miejscowości Wicie organizowane są różnego rodzaju festyny, jarmarki i inne imprezy plenerowe. Na jarmarkach wystawiane są swojskie potrawy oraz wyroby, z których słynie okolica. Wczasowicze mogą skorzystać z niepowtarzalnej okazji do nabycia lokalnych produktów, ręcznie robionych biżuterii, czy pamiątek.

Na festynach pojawiają się także gwiazdy muzyki, którzy porywają w rytm muzyki, do tańca wszystkich turystów. Coroczny festyn w Wiciu przyciąga coraz więcej ciekawych i żądnych dobrej zabawy przyjezdnych.

Nasz ośrodek wczasowy

Wybierając Wicie jako miejsce swojego urlopu, warto skorzystać z naszej oferty i wynająć komfortowe pokoje w bungalowach. Na terenie naszego ośrodka wczasowego znaleźć można również wiele atrakcji, w tym stół bilardowy i plac zabaw dla dzieci. Zachęcamy do rezerwowania noclegów w naszym ośrodku wczasowym Uzenabów w Wiciu!

Atrakcje w Wiciu
<< POWRÓT

Zarezerwuj online

Zarezerwuj online

Sprawdź czy są wolne apartamenty i zarezerwuj noclegi online

Księga gości

Księga gości

podziel się swoimi wrażeniami z Wicia i ośrodka wczasowego Uzenabów

Odwiedź nas na facebook

Odwiedź nas na facebook

Trasa dojazdu Google

Trasa dojazdu Google

Wyznacz trasę dojazdu do naszego Ośrodka Wczasowego Uzenabów położonego nad pięknym polskim Bałtykiem.