Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec - atrakcje turystyczne. Wakacje nad morzem.

Rezerwacje apartamentów

Tel: +48 784014392

e-mail: uzenabow@gmail.com

Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec

Wicie leży na drodze rowerowej Darłówko – Jarosławiec, będacej częścią planowanej i częściowo już zbudowanej trasy rowerowej Szczecin – Gdańsk.

Odcinek Darłówko – Jarosławiec to prawidziwa rowerowa przygoda dla całej rodziny. Zaczynając w centrum Wicia można pojechać w prawo do Jarosławca i w lewo do Darłówka.

Droga do Jarosławca:

Pierwszy kilometr to brukowana aleja z szerokimi poboczami prowadząca przez las między plażą a ośrodkami wczasowymi. Nastepny 2-kilomentrowy odcinek to piachy i przedwojenne podkłady kolejowe prowadzące przez bardziej dziki odcinek lasu między plażą a Rusinowem. Ostatnie 2.5 kilomentra prowadzą pasem startowym dawnego lotniska polowego wzdłuż plaży między Rusinowem a Jarosławcem. Pas lasu jest tutaj znacznie węższy i poprzecinany wieloma piaszczystymi drogami prowadzącymi do dzikiej rzadko zaludnionej plaży. Przy plaży istnieje kilka punktow gastronomicznych.

Droga do Darłówka:

Pierwsze 1.5 km drogi to piachy i przedwojenne podkłady kolejowe biegnące przez pas mieszanego lasu. Dalsze 6.5 km prowadzą mierzeją jeziora Kopan od morza. Po jednej stronie widać morze a po drugiej prześwitują wody Jeziora Kopań. Czuć przyjemny chłód nadmorskiej bryzy. Między miejsowościami Wicie i Kopan jezioro łączy się z morzem, co podziwiać można z małego mostu. W miejscowosci Kopan jest piękna plaża, w lesie znajduje się kilka punktów gastronomicznych.

Ścieżka rowerowa Darłówko-Jarosławiec
<< POWRÓT

Zarezerwuj online

Zarezerwuj online

Sprawdź czy są wolne apartamenty i zarezerwuj noclegi online

Księga gości

Księga gości

podziel się swoimi wrażeniami z Wicia i ośrodka wczasowego Uzenabów

Odwiedź nas na facebook

Odwiedź nas na facebook

Trasa dojazdu Google

Trasa dojazdu Google

Wyznacz trasę dojazdu do naszego Ośrodka Wczasowego Uzenabów położonego nad pięknym polskim Bałtykiem.